Czwartek, 13 czerwca 2024

Jak schudnąć dzięki technologii wearable fitness

28 grudnia 2021

0

Wearable fitness technology - gadżety, które mogą śledzić każdy Twój ruch, liczbę spalonych kalorii, a nawet jakość snu - to dziś wielki biznes. Raport IHS stwierdza, że oczekuje się wzrostu sprzedaży z 8,6 miliardów dolarów w 2012 roku do prawie 30 miliardów dolarów w 2018 roku. Ale choć wearable tech jest potężnym narzędziem, które może pomóc Ci schudnąć, ta moc jest bez znaczenia, jeśli nie wiesz, jak z niej korzystać.

Oto kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli używasz narzędzi fitness opartych na aplikacji:

5,000 kroków wystarczy

Większość urządzeń wearable tech będzie działać jako krokomierze, a większość z nich jest wstępnie zaprogramowana na 10 000 kroków dziennie. To nie jest przypadek. Badania sugerują, że ludzie, którzy zwiększyli ich chodzenia do 10.000 kroków dziennie doświadczyć korzyści zdrowotnych, ale chodzenie 10.000 kroków dziennie nie jest oficjalne zalecenie z Centers for Disease Control and Prevention. Zamiast tego, zalecają oni dorosłym zaangażowanie się w 150 minut umiarkowanej aktywności tygodniowo, takiej jak szybki spacer. Aby spełnić ten warunek, musisz przejść około 7000 do 8000 kroków dziennie. Choć może się to wydawać niewiele, poprawi to Twoją wrażliwość na insulinę i zdolność radzenia sobie z węglowodanami. Nawet jeśli zrobisz 5 000, to jest to podstawowy próg, przy którym uzyskasz jakąś reakcję na utratę wagi.

Monitoruj swoją "bezczynność

Opaski fitness z monitorami aktywności mogą pomóc Ci osiągnąć spójność w reżimie ćwiczeń. Kiedy nie ćwiczysz, zachęcają Cię one do ciągłego ruchu - rozmowy z kolegą, chodzenia po schodach w pracy - co tylko zwiększa ilość spalanych kalorii. Upewnij się więc, że masz je zawsze przy sobie.

Dietetyczny dziennik cyfrowy

Ludzie mogą stracić dużo tłuszczu tylko poprzez poprawę ich nawyków żywieniowych, a jednym ze sposobów, aby to zrobić jest liczenie kalorii, które spożywasz. Ważne jest, aby upewnić się, że wybierzesz urządzenie wearable fitness, które może synchronizować się z trackerem żywieniowym, ponieważ utrata wagi polega na zrównoważeniu tych dwóch.

Ważne jest również, aby aplikacja śledziła poziom nawodnienia, ponieważ woda może pomóc kontrolować kalorie i pomaga zapobiegać zmęczeniu mięśni.

Śledzenie snu

Innym dość przydatna funkcja, że większość urządzeń fitness są wyposażone w teraz jest tracker snu. Uzyskanie doskonałej osiem godzin nie będzie zrobić ogromną różnicę do planu odchudzania, ale zauważając, jeśli jesteś zbliża się poważnie brakuje na niepokojąco regularne podstawy jest. Przedłużony okres braku snu zmniejszy wrażliwość na insulinę w długim czasie; tydzień mniej niż 5 godzin snu może okazać się szkodliwy dla organizmu.

Trenuj mądrzej

Wreszcie, według Ultimate Performance, światowego eksperta numer jeden w dziedzinie kompozycji ciała, kluczem do sukcesu jest trenowanie mądrzej. Twój reżim powinien być konkretny, mierzalny, uzgodniony, realistyczny, oparty na czasie, ekscytujący i możliwy do zarejestrowania. To wiele rzeczy, o które trzeba zadbać ręcznie, a większość z nich może zarządzać za Ciebie towarzysz wearable.

Tagi: monitorowanie aktywności cyfrowy dziennik diety ćwiczenia zdrowieifym monitorowanie aktywności trackery snu inteligentny trening kroki podjęte

Komentarze (0)

Zostaw komentarz