Wtorek, 16 lipca 2024

Znany florysta Jeff Leatham o tym, jak dekorować na święta

11 sierpnia 2022

0

Wizjonerski projektant kwiatów, Jeff Leatham

, jest znany na całym świecie ze swojego kunsztu - każdy z jego zapierających dech w piersiach projektów jest śmiałym stwierdzeniem wykorzystującym kształt, kolor i prostotę do dramatycznego efektu. Jego olśniewające pokazy w eleganckim lobby hotelu George V w Paryżu (gdzie obecnie pełni funkcję dyrektora artystycznego), jak również instalacje w Four Seasons Beverly Hills i Filadelfii, jego książki na temat projektowania florystycznego, liczne występy w telewizji oraz współpraca z imponującą kolekcją celebrytów myślących o projektowaniu, sprawiły, że stał się prawdziwym liderem w swoim fachu.

Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z Jeffem przy nowej kolekcji projektów kwiatowych

dla Williams Sonoma w tym sezonie świątecznym. Jego wieńce, girlandy i aranżacje zainspirowały samą Oprah do nazwania go "największym florystą wszech czasów".

Jeff od dziesięcioleci dekoruje na święta w kreatywny sposób przy użyciu kwiatów i zieleni. Tutaj dzieli się niektórymi trendami w dekoracji świątecznej i wszystkimi wskazówkami, których będziesz potrzebować, aby uzyskać swój dom gotowy na święta. Poniżej znajduje się kilka jego zasad dekoracji świątecznej, abyś mógł zacząć.

1. Trzymaj się schematu kolorów

Opływowy schemat kolorów może być prosty i szykowny, jak w przypadku tej girlandy i wieńca Winter Classic.

Masz ochotę na czerwony, biały, zielony, niebieski, biały, złoty i srebrny? Nie rób tego. "Trzymaj się schematu kolorów", mówi Jeff, aby "utrzymać swój wystrój wyglądający czysto, prosto i szykownie". Dodał: "Świąteczny wystrój może naprawdę przejąć dom; posiadanie jednego schematu kolorów pozwoli zachować go przed staniem się zbyt przytłaczającym".

2. Mieszaj zielenie

Rozważ cedr, jodłę, oliwkę, rozmaryn, magnolię - mieszanka zieleni dodaje tekstury i zainteresowania.

Przyzwyczajony do rzucania na wszystko sosnowych konarów (i radzenia sobie z pojawiającymi się wszędzie igiełkami)? Dlaczego nie zmienić tego w tym roku? "Mieszanka zieleni jest zawsze drogą do celu", mówi Jeff. "Mamy tendencję do trzymania się cedru, szlachty i sosny".

3. Rozważ zapach

Eukaliptus, jałowiec i oliwka mieszają się w wieńcu zimowym Jeffa Sonoma.

Niech Twoje świąteczne dekoracje podwoją się jako odświeżacze powietrza! "Uwielbiamy dodawać foragable, pachnące zielenie", mówi Jeff, "takie jak rozmaryn lub eukaliptus". To dodaje dodatkowego oomph, gdy wchodzisz do drzwi, aby poczuć warstwę rozmarynu na wierzchu sosny. (Ufamy mężczyźnie z własną linią zapach

ową!)

4. Niech będzie światło

Kamienicaprojektanta Josha Younga w Waszyngtonie lśni zielenią Leatham.

Front stoop; spódnica drzewa; w dół środka stołu; na twoich drzwiach wejściowych: "Bez względu na to, gdzie znajduje się girlanda, zawsze dodajemy światła" - mówi Jeff. I nie musisz mieć dostępnej wtyczki: "Użyj mieszanej girlandy świątecznej w dół centralnego stołu z lampkami na baterie!" sugeruje. "Wymieszaj w świecach na całym obszarze z kilkoma wygiętymi główkami czerwonych lub białych róż". Projektant Josh Young

wyświetla tę koncepcję tak pięknie, używając zieleni Jeffa wokół wejścia do jego szykownej kamienicy w D.C. Tak inteligentnie i tak pięknie.

5. Rozważ nieoczekiwane miejsca

Jasne, że można ozdobić girlandą balustrady i płaszcz kominka. Ale co jeszcze może być ozdobione girlandą? "Zazwyczaj dodajemy girlandy do wiszących stojaków na naczynia kuchenne, stołów konsolowych i używamy ich jako ozdób na choinkę!". Dla Jeffa niebo jest granicą... i to jest część tego, dlaczego jesteśmy tak zachwyceni współpracą z nim.

Zobacz wieńce i girlandy tego wizjonerskiego artysty florystycznego!

Wieniec świątecznyGarlandyJeff LeathamWieńce

Komentarze (0)

Zostaw komentarz