Środa, 17 kwietnia 2024

Pozycje jogi dla tych wyrzeźbionych brzuszków!

15 grudnia 2021

Streszczenie: Joga to praktyka, która jest umysłowa, duchowa, społeczna i fizyczna. Ćwiczenia oddechowe i postawy pomagają we wzmacnianiu, uelastycznianiu i tonizowaniu mięśni. Istnieją różne ćwiczenia, aby pomóc organizmowi z konkretnych potrzeb. Oto 8 asan opisanych, aby pomóc Ci osiągnąć dobrze zdefiniowane abs.

Wprowadzenie do jogi - Co to jest joga?

Słowo joga pochodzi od sanskryckiego słowa "yuj", co oznacza zjednoczyć i doprowadzić do integracji wewnętrznie. Joga to wszechstronne zjednoczenie umysłu i ciała. Można ją stosować jako formę ćwiczeń, aby bezpiecznie rzeźbić i tonować mięśnie ciała. Joga jest duchową ścieżką do mokshy (ostatecznego wyzwolenia) i samadhi (najwyższej świadomości medytacyjnej). Jest lepsza niż inne formy ćwiczeń ze względu na swoje zdolności regeneracyjne.

Ćwiczenia i pozycje jogi nazywane są asanami. Ważne jest, aby nauczyć się techniki każdej asany pod nadzorem, aby uniknąć kontuzji. Dobrze zbilansowany posiłek ułatwia osiągnięcie korzyści z jogi szybciej i w bardziej trwały sposób.

Najprościej mówiąc, joga jest praktyką mającą na celu osiągnięcie wewnętrznej jedności, aby czuć się w pełni i kompletnym. Praktyka tak stara jak czas w naszym kraju, joga jest wiedzą.

Na czym opiera się koncepcja jogi?

Joga to stan pełnego zdrowia, na który składa się kilka filozofii razem wziętych.

    Dyscyplina ukierunkowana na celRozwijanie zdolności do kontrolowania umysłu i ciałaPodążanie za jogiczną szkołą filozoficznąRozwijanie praktyki jogiPodążanie za konkretną techniką jogiczną

Co to są mięśnie brzucha?

Mięśnie brzucha to zestaw 4 mięśni tworzących rdzeń ciała. Tworzą one trójwarstwową ścianę ochronną i są ważne dla ruchów tułowia pomiędzy klatką żebrową a kością łonową. Od zewnątrz do wewnątrz są to mięśnie skośne zewnętrzne, skośne wewnętrzne i poprzeczne brzucha, które rozciągają się między kością łonową a kręgosłupem.

Mięsień prosty brzucha (rectus abdominis) ma białą tkankę włóknistą biegnącą poziomo w poprzek w 3 lub więcej częściach, dzieląc mięsień na 10 pakietów. Jest to mięsień odpowiedzialny za wygląd abs powierzchownie, podczas gdy poprzeczny abdominis obejmuje głębsze abs boczne lub cięcia w zwężający się w dół sposób. Mniejszy mięsień zwany pyramidalis znajduje się w najniższej części nad kością łonową.

Mięśnie te są wzmocnione poprzez pracę na krzyżowanie włókien mięśniowych. Osiąga się to poprzez ruch mięśnia skośnego zewnętrznego w dół i do przodu, mięśnia skośnego wewnętrznego w górę i do przodu, podczas gdy mięsień poprzeczny brzucha porusza się poziomo do przodu.

Funkcje mięśni brzucha

    Działają jako mięśnie wydechoweZapewniają podparcie odcinka lędźwiowegoPomagają podczas porodu, oddawania moczu, defekacji, wymiotówPomagają w kaszlu i śpiewie Ważne dla postawy Zginanie kręgosłupa

Znajomość najdrobniejszych szczegółów dotyczących tych mięśni pomaga nam uświadomić sobie, jakie ćwiczenia mogą przynieść pożądaną zmianę w ich wyglądzie fizycznym.

Joga asany dla stonowanych i wyrzeźbiony abs

#1 Marichyasana

Ta asana pomaga we wzmocnieniu ramion, pleców i brzucha. Jest to pozycja siedząca, która wymaga skrętu górnej części ciała i ma 4 warianty. Pomaga to w ujędrnieniu i wzmocnieniu mięśni brzucha, stworzeniu silnego rdzenia dla ciała, wydłużeniu kręgosłupa i wspomaganiu elastyczności.

Unikaj tej asany jeśli cierpisz na anomalie brzuszne takie jak przepuklina lub uraz kręgosłupa.

#2 Utthita Parsvakonasana

Ta asana otwiera ciało. Pracuje na mięśnie poprzeczne brzucha, które znajdują się po bokach ciała. Polega na bocznym rozciągnięciu ciała w pozycji zrównoważonego przysiadu.

Utthita oznacza rozciągnięty, Parsva oznacza bok, Kona oznacza kąt, a Asana oznacza postawę.

Unikaj tej asany jeżeli cierpisz na kontuzję barku lub kolana.

#3 Parsvakonasana

Pasrva oznacza deskę boczną, Kona oznacza kąt, a Asana oznacza postawę. Ta asana wzmacnia kręgosłup, ścięgna i mięśnie brzucha. Jest to ćwiczenie polegające na wyproście na boki z zachowaniem ugiętych kolan, utrzymując równowagę i wyciągając ręce.

Unikaj tej asany jeśli cierpisz na niskie ciśnienie krwi, dolegliwości pleców, kontuzje kolan.

#4 Supta Baddha Konasana

Ta pozycja znana jest również jako pozycja motyla w pozycji leżącej. Supta oznacza leżenie, Baddha oznacza związany, Kona oznacza kąt, a Asana oznacza postawę. Ta asana, wykonywana w pozycji siedzącej z nogami zgiętymi w bok i płasko na ziemi, jest świetna do otwierania bioder i pracy nad dolnymi mięśniami brzucha.

Unikaj tej asany, jeśli masz kontuzję kolana lub pleców.

#5 Eka Pada Rajakapotasana

Ta asana jest przeznaczona do pracy nad organami i mięśniami brzucha. Wyciągnij jedną nogę do tyłu, całkowicie prosto pod ciałem i płasko na macie, a drugą nogę złóż w taki sposób, aby pięta znalazła się tuż przed kością łonową. Trzymaj plecy prosto i wyprostowane i przytrzymaj przez kilka sekund przed powtórzeniem na drugą stronę.

#6 Ustrasana

Ta asana polega na klęknięciu na wyprostowanych nogach i odchyleniu się do tyłu, tak aby dotknąć dłońmi pięt. Trzymanie się w tej pozycji jest ważne dla wzmocnienia i napięcia mięśni brzucha.

#7 Viparita Shalabhasana

Ta pozycja jest również znana jako pozycja szarańczy. Jest to ćwiczenie polegające na zginaniu pleców, które wzmacnia mięśnie brzucha poprzez ich rozciąganie. Będziesz musiał położyć się na brzuchu i podnieść nogi z tyłu, jednocześnie podnosząc szyję i trzymając ręce prosto przed sobą.

#8 Setu Bandha Sarvangasana

Jest to również znane jako pozycja mostka. Jest to ćwiczenie wspierane przez ramiona i jest odwróconym zgięciem pleców. Polega ono na uniesieniu bioder, podczas gdy ramiona i stopy pozostają nieruchomo na ziemi.

Unikaj tej asany jeśli masz nadciśnienie, urazy kręgosłupa lub szyi.

Wniosek

Joga dla rozwoju abs pomaga w stymulowaniu podstawowych narządów jamy brzusznej i pomaga w płynnym trawieniu pokarmów, zmniejszając w ten sposób gromadzenie się płynu lub gazu. Podczas gdy inne treningi skupiają się głównie na konkretnych częściach ciała, każda forma jogi ma wiele korzyści. Wpływ na te mięśnie jest długotrwały i trwały. Niektóre treningi mają tendencję do zwiększania masy mięśniowej lub tonusu, ale joga pozwala mięśniom rozciągać się, wzmacniać, rozwijać i tonusować, a wszystko to w tempie, które jest unikalne dla danego typu ciała.

Źródła:

    B.D. Chaurasia's Human Anatomy Sixth Edition Gray's Anatomy for Students Second Edition by Elsevierartofliving.org en.wikipedia.org

Często zadawane pytania (FAQs)

Q. Czym różni się joga od ćwiczeń na siłowni? A. Joga jest łagodną, starą praktyką, która tonizuje i wzmacnia wiele mięśni ciała, jednocześnie skupiając się na centrowaniu umysłu, dyscyplinie i ogólnej świadomości. Jest również mniej podatna na kontuzje. P. Jaki jest cel jogi? A. Ostatecznym celem jogi jest uwolnienie się od materialnych obciążeń, osiągnięcie wyzwolenia od spraw doczesnych oraz całkowita integracja umysłu i ciała z pełną świadomością. Pyt. Czy to ważne, żeby mieć wydatny brzuch? A. Brzuch jest rozwijany przez tych, którzy chcą pracować nad pewną estetyką wyglądu. Ważne jest, aby dążyć do posiadania zdrowego ciała i umysłu.
Tags: Eka Pada RajakapotasanaMarichyasanaParsvakonasanaSetu Bandha SarvangasanaSupta Baddha KonasanaUstrasanaUtthita ParsvakonasanaViparita ShalabhasanaCo to są mięśnie brzucha? Co to jest joga? Asany jogi dla stonowanych i wyrzeźbionych absYoga Poses for Those Sculpted Abs!