Wtorek, 16 lipca 2024

Dieta pudełkowa bez glutenu – co warto o niej wiedzieć?

30 listopada 2020

0

Dieta pudełkowa z wykluczonym glutenem

Jeśli ktoś często zmaga się z bólem brzucha i ma problem z uczuciem przelewania w brzuchu albo pojawiają się biegunki po makaronie pszennym to może oznaczać, że ma się problem z tolerancja glutenu i będzie to ten moment, w którym możliwe, że będzie trzeba się z nim pożegnać. Przygotowywaniem samodzielnie takich posiłków pozbawionych tego białka będzie jednak kłopotliwe i dlatego z pomocą może przyjść dieta pudełkowa w formie bez glutenu. Wtedy ma się pewność, że posiłki będą faktycznie bez glutenu uda się tez sporo czasu zaoszczędzić.

Co to takiego gluten?

Na początek trzeba w ogóle postawić sobie pytanie co to takiego gluten. To białko, które naturalnie występuje w pszenicy, życie oraz jęczmieniu. Odpowiada za to, że wypieki są puszyste, ciasto miękkie. Większość z nas nie ma problemów z trawieniem, ale u niektórych osób mogą się pojawić problemy z układem pokarmowym. Przyczyna tego może być również nadwrażliwość na gluten, alergia na pszenice, choroby takie jak celiakia. W takim przypadku już faktycznie będzie trzeba pamiętać o tym, by faktycznie o to własne żywienie należycie dbać i kontrolować czy w spożywanych posiłkach gluten się nie pojawia.

cateromarket.pl

Jaka będzie dieta bez glutenu?

Decydując się na dietę pudełkową bez glutenu będzie można otrzymać dobrze przygotowany, zbilansowany program żywieniowy, w którym nie będzie żadnych produktów z glutenem. Zamiast tego do przygotowywania posiłków wykorzystuje się odpowiedniki, które sa go pozbawione jak między innymi kukurydza, ryż, amarantus, gryka, proso, komosa ryżowa. W ten sposób nie będzie trzeba ze swoich ulubionych dań rezygnować.

To jednak nie koniec działań jakie będzie trzeba podjąć. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że eliminacja produktów, w których będzie gluten nie będzie prostym zadaniem. To bowiem taka propozycja, w której będzie trzeba się liczyć z tym, że są produkty z pozoru bezpieczne, a które jednak gluten mogą zawierać. Między innymi takie jak musztarda, wędliny, przyprawy, jogurty. Dlatego jeśli ktoś będzie chciał uważać na gluten musi być szczególnie ostrożny. W diecie pudełkowej wspomnianych tutaj produktów na pewno nie znajdziemy.

Czemu warto zdecydować się na dietę bez glutenu?

Przechodząc na dietę bez glutenu przygotowywaną przez catering będzie można oczekiwać, że posiłki takie faktycznie bez glutenu będą przygotowywane i oparte będą o dobre jakościowo składniki. Warto także wiedzieć jakie inne zalety są również, gdy chodzi o zmniejszenie spożycia tego białka. Wydaje się, że to dość często faktycznie dobra propozycja, na którą warto się będzie zdecydować.

Dieta pudełkowa bez glutenu to świetny sposób, na to by zaoszczędzić czasu. Nie będzie trzeba samemu robić zakupów, nie będzie konieczności sprawdzania każdego produktu bardzo dokładnie i potem będzie można zaoszczędzić także ten czas, który konieczny jest na przygotowywanie posiłków.

Chcąc przejść na dietę bezglutenową samodzielnie nie będzie od razu to oznaczyć jedzenia zdrowego. Wiele produktów, które teoretycznie są pozbawione glutenu i są takim osobom dedykowane tak naprawdę okazuje się, że wcale nie są takie bezpieczne i zdrowe, ponieważ dość często mają w składzie wiele złych składników, które tak naprawdę mają szkodliwe działania. Skorzystanie z cateringu dietetycznego gwarantuje, że każdy posiłek będzie faktycznie zdrowy i jednocześnie będzie również odpowiednio zbilansowany. Dodatkowo w takich miejscach dba się faktycznie o wykorzystywanie wartościowych, dobrych jakościowo produktów, z których posiłek będzie powstawał.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz