Wtorek, 16 lipca 2024

5 wskazówek, jak wybierać alkohol przyjazny diecie

11 stycznia 2022

0

Kieliszek wina ma tyle kalorii, co pączek. Cztery kufle piwa podczas wieczoru gier to równowartość dwóch i pół hamburgera. Pina Colada równa się dwóm bułeczkom z ciasta francuskiego. Dwa kieliszki szampana to kaloryczny odpowiednik dużego kawałka ciasta czekoladowego. Butelka alkopopu - takiego jak Breezer - kosztuje tyle samo, co kawałek pizzy.

Picie z BFFs lub najlepszymi kumplami, czy to w weekendy, czy w tygodniu, może zrujnować Twoją dietę i plany odchudzania. Nawet najbardziej świadomi zdrowia z nas często kończy się dyskontowanie napojów alkoholowych podczas obliczania naszego spożycia kalorii. Puste kalorie pociągają za sobą o wiele więcej, ponieważ alkohol jest silnym środkiem pobudzającym apetyt. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają tendencję do jedzenia więcej, jeśli serwuje się im jedzenie z towarzyszeniem alkoholu.

Alkohol może być jednym z pokarmów, których należy unikać podczas diety, ale całkowita rezygnacja z niego nie jest możliwa. Jak więc cieszyć się drinkiem bez uszczerbku dla diety?

    Dokonaj właściwego wyboru Pij wino i lekkie piwo, ponieważ mają one najmniejszą liczbę kalorii. Jeśli jesteś miłośnikiem koktajli, zachowaj ich prostotę. Unikaj martini czekoladowego (438 kalorii); wybierz martini z kwaśnym jabłkiem (148 kalorii). Postaw na lekkie mieszanki Wymieszaj swój napój z wodą, jeśli możesz, lub wybierz niskokaloryczne mieszanki, takie jak dietetyczna soda, rozcieńczony sok pomarańczowy, niesłodzona lemoniada lub sok cytrynowy. Koktajle mogą być bardzo mocne - 6 uncji Pina Colady ma aż 378 kalorii. Przynieś lód Picie z lodem może nie wydawać się najlepszym pomysłem na świecie, ale ma sens z punktu widzenia kalorii. Rozcieńcz swój napój dodając więcej lodu lub wody gazowanej. Dodanie wody gazowanej do wina tworzy świetny niskokaloryczny spritzer.Spróbuj jeden minus jeden. Po każdym napoju alkoholowym pij napój bezalkoholowy, nawet jeśli jest to woda, dzięki czemu pozostaniesz nawodniony i - co najważniejsze - spożyjesz mniej kalorii.Wyznacz limit Trzymaj się wytycznych i upewnij się, że nie przesadzasz z ilością wypijanych napojów. Kobiety nie powinny pić więcej niż jednego standardowego drinka dziennie, a mężczyźni nie więcej niż dwa. Obydwoje powinni starać się mieć co najmniej dwa dni w tygodniu wolne od alkoholu.

Wypróbuj te niskokaloryczne napoje alkoholowe na piątkową imprezę na diecie.

    Wódka i soda (30 ml): 64 kalorieSzampan, 1 kieliszek: 84 kalorieWino musujące, 150 ml: 100 kaloriiMartini, 1 porcja: 140 kaloriiDaiquiri, 1 porcja: 164 kalorieGin & tonic (30 ml): 200 kaloriiCosmopolitan, 1 porcja: 200 kalorii

Trzymanie się ograniczeń sprawi, że picie nie zagłuszy Twojego planu dietetycznego. Na zdrowie!

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: dieta alkohol picie przyjazny diecie alkoholżywność, której należy unikać podczas diety utrata wagi utrata wagi i dieta

Komentarze (0)

Zostaw komentarz