Niedziela, 26 maja 2024

5 ćwiczeń, które ujędrnią Twój triceps i pokażą seksowne ramiona

25 grudnia 2021

Czy kiedykolwiek wzbraniałaś się przed założeniem sukienki bez rękawów lub koktajlowej, ponieważ nie mogłaś odważyć się na odsłonięcie swoich wybujałych ramion? Już nie! Te pięć prostych ćwiczeń, które pozwolą Ci ujędrnić triceps, sprawi, że będziesz mogła machać na powitanie w bezrękawniku. Te drgające ramiona? To już przeszłość. Podobnie jak tłuszcz pod pachami!

Ćwiczenia powinny być wykonywane przez dwa do trzech zestawów, w zależności od poziomu sprawności fizycznej i używanych ciężarów. Zaczynajmy!

    Triceps Kickback

Wykonuj to na różne sposoby, używając pary hantli lub taśmy oporowej, po każdej stronie umieszczając przeciwległą dłoń i kolano na ławce wagi. Alternatywnie, możesz ćwiczyć obie ręce jednocześnie w pozycji stojącej lub siedzącej.

Wykonaj

Upewnij się, że twój tułów jest równoległy do podłoża, plecy są mocne, a szyja rozluźniona dla pozycji stojącej lub na ławce. Użyj lekkiej pary hantli lub taśmy oporowej wciśniętej pod stopy. Zegnij łokcie do kąta 90 stopni, aby przyjąć pozycję wyjściową. Teraz wyprostuj rękę za plecami i zatrzymaj ją tam, wyciągając ją na zewnątrz, poruszając tylko przedramionami. Przyciągnij rękę z powrotem do pozycji wyjściowej i wykonaj kolejne powtórzenie.

Powtórzenia 15

    Rozciąganie tricepsów

Trening ten powinien być wykonywany w pozycji stojącej. Trzymaj plecy i rdzeń zaangażowane, utrzymując barki wciśnięte w dół.

Wykonaj

Trzymaj pojedynczy hantel obiema rękami nad głową, aby przyjąć pozycję wyjściową. Trzymaj rękę prosto, nie blokując łokci. Teraz zegnij łokcie, pozwalając ciężarowi powoli obniżyć się do tyłu. Wróć do pozycji wyjściowej do kolejnego powtórzenia. Łokcie trzymaj blisko głowy i skierowane do przodu.

Powtórzenia 20

    Jednoramienne wyciskanie na triceps

Ten trening wykorzystuje ciężar ciała, aby zapewnić ćwiczenie dla tricepsów. Musisz położyć się na lewym boku, nogi ułożone w stos i kolana lekko zgięte.

Wykonaj

Połóż lewą rękę na prawym barku, a prawą dłoń na podłodze, aby przyjąć pozycję wyjściową. Wciśnij prawe ramię w podłogę i podnieś tułów, aż prawe ramię będzie proste, aby pracować nad tricepsem. Powtórz ćwiczenie na prawą stronę, aby zakończyć jeden zestaw.

powtórzenia 12-15

    Dipsy

Klasyczne ćwiczenie na masę ciała, dipy mogą być wykonywane na ławce, krześle lub półce.

Wykonaj

Umieść dłonie na szerokość barków po obu stronach bioder, palce skierowane w stronę końca krzesła. Przesuń się trochę do przodu, tak aby tyłek był zawieszony nad podłogą i był wspierany przez ręce i stopy. Zacznij powtórzenie od zgięcia łokci do tyłu, obniżając się w kierunku ziemi. Zatrzymaj się, gdy łokcie będą pod kątem 90 stopni i wróć do pozycji wyjściowej.

powtórzenia 12-15

    Diamond Push-Ups

Push-upy mogą zapewnić trening dla tricepsów, jeśli umieścisz dłonie blisko siebie, dotykając kciuka i palców wskazujących, aby utworzyć diament.

Wykonaj to

Zaangażuj rdzeń, trzymając stopy na szerokość bioder i modyfikuj je, sprowadzając kolana na podłogę. Łokieć powinien być skierowany do tyłu i blisko boków. Opuść ciało na ziemię powoli, aż tułów dotknie podłogi i wypchnij z powrotem, aby wykonać powtórzenie.

Powtórzenia 10-12

Regularne wykonywanie tych ćwiczeń pomoże ci wyeksponować silne i kształtne ramiona.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: ramię ćwiczeniaesexerciseexercise ekspert wskazówkasexercise do tonu ciałasexy ramiona ćwiczeniaetone tricepstone swoje ramięstoned ramięstoning ćwiczenia bodyytriceps