Wtorek, 16 lipca 2024

Nowy piec do chleba Le Creuset pozwala uzyskać idealnie chrupiący bochenek

12 lipca 2022

0

Przejdź do przepisu - Wydrukuj przepis

Le Creuset nie jest obca perfekcja pieczenia w piekarniku. Kultowa francuska marka naczyń kuchennych produkuje emaliowane żeliwne naczynia od 1925 roku. Pierwszym wyprodukowanym elementem był cocotte (co powszechnie nazywamy holenderskim piekarnikiem) w ich klasycznym wykończeniu "płomień". Le Creuset

nadal doskonali się w holenderskim piekarniku, choć dodali szereg nowych kolorów (mamy 16), jak również naczynia obiadowe, narzędzia kucharskie i naczynia ze stali nierdzewnej do mieszanki.

Le Creuset przenosi swoją tradycję rzemiosła na najnowszy dodatek do kolekcji - piec do chleba z kopułą. Każdy, kto piekł chleb w holenderskim piecu, wie z pierwszej ręki, jak piękną skórkę i wzrost można osiągnąć w żeliwnym cieple. Jednak w przeciwieństwie do zwykłych pieców holenderskich, piec

do chleba posiada kopułową pokrywę, zaprojektowaną tak, aby para wodna krążyła wokół bochenka, zapewniając idealną teksturę i skórkę. Niskoprofilowe dno wychwytuje ciepło bazowe dla idealnie przyrumienionej dolnej skórki. Wewnętrzna emalia ogranicza ewentualne przywieranie. To cud francuskiej inżynierii i naczynie dla naszego kolejnego bochenka.


Le Creuset Bread Oven Round Loaf

Jest to doskonały, bezawaryjny przepis do wypróbowania w piecu chlebowym Le Creuset. Jest to idealny przepis bazowy dla wielu wariantów. Znane są przypadki dodania do ciasta przed pieczeniem garści zielonych oliwek, posiekanego rozmarynu lub pieczonego czosnku. Kiedy już opanujesz podstawową technikę, możesz swobodnie eksperymentować z własnymi ulubionymi dodatkami. 5 z 3 głosów Drukuj Przepis Przepis na szpilkę Porcje 1 okrągły bochenek

Składniki

 • 4 filiżanki (550g) mąka uniwersalna lub chlebowa
 • 1 łyżka. soli koszernej lub grubej soli morskiej
 • 1 łyżka drożdże instant
 • filiżanki (360 g) ciepłej wody (90°F-100°F)
 • Oliwa z oliwek lub olej roślinny

Instrukcje

 • Ubij razem mąkę, sól i drożdże w misce miksera lub dużej misce do mieszania. Dodaj wodę i mieszaj na niskich obrotach za pomocą haka do ciasta przez około 1 minutę (lub mieszaj szpatułką). Zwiększ prędkość do średniej i wyrabiaj ciasto, aż będzie gładkie i elastyczne, około 8-10 minut (lub wyrabiaj ręcznie). Co kilka minut zatrzymaj mikser i zeskrob ciasto z haka i boków misy. Kiedy ciasto wydaje się gładkie, odetnij mały kawałek i rozciągnij go. Jeśli rozciągnie się do punktu przezroczystości, jest wystarczająco wyrobione. Jeśli nie, kontynuuj wyrabianie.
 • Zdejmij miskę z miksera i przykryj ją pokrywką lub folią. Pozostaw ciasto do wyrośnięcia, aż podwoi swoją objętość i nie będzie się odkształcać po włożeniu do niego palca, czyli około 1 1/2 - 2 godzin (mniej, jeśli jest gorąco i wilgotno, więcej, jeśli jest zimno).
 • Przełóż ciasto na lekko posypaną mąką powierzchnię roboczą i ugniataj przez 1-2 minuty, aby uwolnić gaz. Uformuj ciasto z grubsza w kulę, przykryj czystym ręcznikiem i pozostaw na 10 minut.
 • Złóż ręce wokół ciasta i uformuj je w ciasną kulę, tocząc je na powierzchni roboczej między dłońmi. Lekko posmaruj dno pieca chlebowego olejem. Umieść ciasto na środku podstawy i przykryj pokrywą. Pozostaw ciasto do ponownego wyrośnięcia, aż podwoi swoją objętość, a po szturchnięciu palcem będzie powoli odskakiwać, około 30-60 minut.
 • Podczas ostatnich 15 minut wyrastania, rozgrzej piekarnik do 450°F. Kiedy będziesz gotowy do pieczenia, nacinaj chleb ostrym nożem lub maszynką, robiąc znak X lub hasz, aby ciasto mogło swobodnie rosnąć. Przykryj i wstaw do gorącego piekarnika.
 • Piec przez 30 minut. Zdejmij pokrywę, zmniejsz temperaturę piekarnika do 375°F i kontynuuj pieczenie przez kolejne 15-20 minut, aż chleb będzie złotobrązowy i upieczony. Jego wewnętrzna temperatura powinna wynosić około 200°F. Ostrożnie wyjmij chleb z podstawy i pozostaw do ostygnięcia na stojaku przez co najmniej 30 minut przed pokrojeniem.

Wideo

Komentarze (0)

Zostaw komentarz