Niedziela, 26 maja 2024

Miętowa czekolada na gorąco z przyprawami to świąteczna radość w filiżance

20 lutego 2022

Kora miętowa sama w sobie potrafi nieźle zakląć H-A-P-P-Y H-O-L-I-D-A-Y-S. Dla wielu (zwłaszcza tutaj!) nie ma to jak zimowy sezon świąteczny bez kilku (kilkunastu) puszek kory miętowej.

Peppermint Bark, kochamy cię.

W kuchni z pewnością pozwoliliśmy sobie na wiele swobody z naszą korą - dodając jej kawałki do ciasta, okruchy na pączkach, kawałki wewnątrz plecionych słodkich chlebów i wiele innych. Dodaj korę miętową do napojów - zwłaszcza gorących - i od razu masz coś, czym możesz wznieść toast (i o czym możesz pomarzyć!). Ta rozgrzewająca mikstura z naszej nowej książki kucharskiej, Drinks for Every Season

, uderza we wszystkie właściwe nuty. Ma idealną ilość słodyczy, mięty pieprzowej, czekolady i ciepła, aby utrzymać nas w cieple przez całe Święta. Będziemy popijać ten napój aż do końca zimowych miesięcy. Na zdrowie!

MIĘTOWA CZEKOLADA Z KORY DRZEWNEJ Z PRZYPRAWAMI

Używając kory miętowej, możesz w skrócie przygotować cudownie bogaty zimowy koktajl: Jest on zrobiony z niesłodzonej czekolady, białej czekolady i pokruszonych cukierków miętowych, ale proporcje sprawiają, że jest to miętowo-czekoladowy smakołyk z wystarczającą ilością słodyczy, aby nie był mdły.

Składniki:

  • 2 filiżanki (500 ml) mleka pełnego
  • 12 uncji (około 1½ arkusza) (375 g) Kora Miętowa Williams Sonoma, posiekana na kawałki, plus więcej do dekoracji
  • ⅛ łyżeczka soli koszernej
  • 1 łyżeczka ekstraktu lub pasty waniliowej
  • 2-2½ uncji (60-75 ml) wódki, plus więcej do smaku
  • Świeża bita śmietana, do dekoracji
  • Kakao w proszku, do dekoracji
  • Sól płatkowa, do dekoracji

Wskazówki:

W średnim rondlu, na średnio-niskim ogniu, połączyć mleko pełne, korę miętową i sól. Podgrzewać, ubijając od czasu do czasu, aż do dokładnego połączenia. Wymieszać z wanilią i wódką. Wlać do 2 kubków i posypać bitą śmietaną, kawałkami kory miętowej, kakao w proszku i solą płatkową. Przygotować 2 koktajle.

Fragment książki Drinks for Every Season

(Weldon Owen Publishing, 2021). Hot Chocolatehot cocktailhot drinkispeppermint barkPeppermint Bark Recipespespeppermint hot chocolatewinter cocktailwinter drink