Wtorek, 16 lipca 2024

Jaka jest naprawdę najlepsza dieta?

19 marca 2021

0

I podczas gdy miliony Amerykanów wyruszyło, aby schudnąć, wydaje się, że tylko nieliczni, jak 5 procent, zdołają utrzymać wagę na dłuższą metę. Z tego powodu wydaje się, że zawsze jest nowa dieta przedstawiana w porannej telewizji lub w czasopismach o zdrowiu, obiecując, że w końcu będzie odpowiedzią na modlitwy wszystkich dietetyków, ale czy naprawdę istnieje jedna dieta, która może pracować dla wszystkich z nas? Co mówi nauka Może się okazać, że czynimy ją bardziej skomplikowaną, niż powinna być.

W ostatnim przeglądzie naukowym przyjrzano się kilku najpopularniejszym dietom i metodom modyfikacji stylu życia i stwierdzono, że wszystkie one są pomocne w redukcji wagi, przy czym waga powracała po zaprzestaniu ich stosowania. Inne badanie opublikowane na początku tego roku spojrzał na różnicę utraty wagi albo po diecie niskotłuszczowej lub niskowęglowodanowej w okresie 12 miesięcy i nie znaleziono znaczących różnic między nimi. Co te badania sugerują, jest to, że jest prawdopodobne, że tylko akt ograniczenia tego, co jemy i cięcia kalorii, bez względu na to, gdzie wyciąć je z, spowoduje utratę wagi. To by oznaczało, że naprawdę nie ma jednej diety, która jest kluczem do sukcesu w utracie wagi. Więc co jest odpowiedzią? Odpowiedź leży w powrocie do podstaw zdrowego odżywiania i utrzymaniu go w prostocie. Zamiast czekać

zamiast czekać na kolejną magiczną dietę, skup się na wypełnianiu talerza pełnowartościowymi pokarmami, o których zawsze wiedzieliśmy, że są dla nas dobre - owocami, warzywami, pełnymi ziarnami, nabiałem oraz chudymi źródłami białka zwierzęcego i roślinnego. A ponieważ każdy z nas przychodzi z własnym zestawem historii medycznej i warunków zdrowotnych, lubi i nie lubi, praca z Registered Dietitian Nutritionist (RDN) może być doskonałym sposobem, aby uzyskać zindywidualizowane podejście do pomagając Ci osiągnąć swoje zdrowie i cele wellness. Aby znaleźć RDN w Twojej okolicy, przejdź do strony Academy of Nutrition & Dietetics i kliknij na ZNAJDŹ EKSPERTA w prawym dolnym rogu. Jeśli nadal szukasz planu do naśladowania, sprawdź dietę DASH i dietę śródziemnomorską, które są zdrowymi planami żywieniowymi, które nie zawierają listy skomplikowanych zasad do naśladowania ani listy zakazanych pokarmów. W rzeczywistości, U.S. News uszeregował oba te plany jako najlepsze diety na 2018 rok. Innym dobrym zasobem są strony internetowe USDA Choose My Plate, które podkreślają kluczowe zalecenia dotyczące poprawy nawyków żywieniowych. Strona pomaga również znaleźć liczbę kalorii i liczbę porcji z każdej grupy żywności, która jest zalecana dla Ciebie. Nadal jesteś ciekaw najnowszych popularnych diet? Oto moje spojrzenie na Whole 30, Dietę Ketogeniczną i Dietę Isagenix. POWIEDZ MI: Czy jest jakaś dieta, którą planujesz wypróbować w 2019 roku? Powiedz mi w komentarzach, co to jest, a ja napiszę wszystko o tym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz