Poniedziałek, 27 maja 2024

Jak pięknie opakować prezenty bez marnowania papieru

21 stycznia 2022

Niewiele jest małych przyjemności, które mogą zrobić więcej, aby zbudować oczekiwanie na święta, niż kilka doskonale zapakowanych prezentów. Jednak przy recyklingu, ponownym użyciu i ponownym wykorzystaniu zawsze mamy na uwadze zbliżający się rok 2022, a skrawki wyrzuconego papieru pakowego zaczynają wydawać się straconą szansą.

Oto nowoczesna i przemyślana opcja: wykorzystaj to, co już masz, a najlepiej upewnij się, że nie kupujesz czegoś nowego, aby zapakować prezenty. To się nazywa "upcykling". Bo pakowanie prezentu to coś więcej niż wyrzucony papier. Kilka z naszych najlepszych pomysłów:

1. Ściereczka do prezentów wielokrotnego użytku (Furoshiki

)

Jak pokazujemy na poniższym filmie, w prosty sposób można wykorzystać piękne, wielokrotnego użytku ściereczki do pakowania prezentów. Japończycy stosują tę technikę od tysięcy lat. (Jej początki sięgają VIII wieku!) Po starannym zawiązaniu rogów i zawiązaniu węzłów na miękkiej tkaninie, Twój prezent może być równie ładny jak pokazany tutaj tartanowy numer. (Albo rozważ naszą wielorazową chustę apres ski

!)

2. Upcyklingowane torby na zakupy

Niezmiennie, bezsprzecznie, nieuchronnie, będziesz miał resztki papierowej torby na zakupy, bez względu na to, jak czujny byłeś w kwestii używania własnych toreb. Wykorzystaj je więc do zapakowania kwadratowych prezentów, zapakowania puszek z gorącą czekoladą

lub po prostu zamień je w kartki. Zwykła i samodzielna, trwała, jaskrawa lub błyszcząca torba na zakupy wygląda naprawdę szykownie. Jeśli potrzebujesz trochę więcej oomph, upiększ opakowanie świeżą gałązką evergreen, łodygą rozmarynu, znalezioną lub zapisaną wstążką, a nawet sznurkiem do pieczenia.

3. Opakowania na produkty wielokrotnego użytku

Czy zdarzyło Ci się kiedyś otworzyć zapakowany towar i zachwycić się samym opakowaniem - czy było intrygujące, przesadzone, o dziwnym kształcie, czy trwałe? Wykorzystaj te cechy i użyj ponownie tego opakowania! Kto nie pokochałby pojemnika na piłeczki tenisowe pełnego czekoladek lub ciasteczek domowej roboty, albo puszki z miętową korą zawierającej szalik w stylu vintage? Jeśli trzeba, zawiń je w papier z makulatury lub pomaluj szybko farbą.

4. Dramatyczne odsłonięcie

Masz prezent o dziwnym kształcie, na przykład zmontowany zestaw kolejowy, namiot do zabawy lub urządzenie? Podoba nam się ten pomysł autora Popular Science

: Użyj prześcieradła lub plandeki. "Możesz ściągnąć płachtę, jakbyś odsłaniał samochód na imprezie prasowej, a następnie gestykulować w kierunku prezentów jak dumny gospodarz teleturnieju". Przezabawne i zero-waste.

5. Artykuły spożywcze

Wystarczy dodać brązowy papier.

Nie zero, ale bardzo mało odpadów: Zajrzyj do swojej kuchni. Niewątpliwie coś tam się przyda. Niezależnie od tego, czy jest to szklany słoik, który wyczyściłeś po zrobieniu dżemu, biało-czerwony sznurek piekarski

, którego używasz do owijania pieczeni, papier pergaminowy, który można pociąć na ładne płatki śniegu, na pewno jest tam coś bezproblemowego i prawdopodobnie wielokrotnego użytku. Rozważmy też jadalne zioła jako dekoracje; szałwia, rozmaryn i lawenda mogą być piękne.

6. Ponowne pakowanie prezentów

Jeśli jesteś taka jak my, zostałaś obdarowana milionem kokardek, bombek, wstążek i torebek imprezowych. Jeśli jesteś mądra, odłożyłaś je na bok. Wrzuć je z powrotem do rotacji zanim trafią do śmietnika. Nikt nie będzie wiedział.

7. Rolki ręczników papierowych

Zachowaj swoje tubki po ręcznikach papierowych i papierze toaletowym! Możesz je wykorzystać do wszystkiego, od biżuterii po zimowe skarpety. To jeszcze jeden sposób na urozmaicenie tegorocznych zakupów. I spójrz tylko, jak elegancko mogą wyglądać.

OK, ruszyłeś na wyścigi. Jak idą twoje zakupy?

prezenty świąteczneprezentyprezentyrecyklingupcyklingupcykling papieru do pakowaniapapier do pakowania