Czwartek, 13 czerwca 2024

Jak czyścić i dbać o deskę do krojenia

23 września 2021

0

Czy wiesz, że Twoja deska do krojenia

może być piękną rzeczą?

To prawda

. Niezależnie od tego, czy wybrałeś drewno, czy silikon, jeśli będziesz o nią dbał, Twoja deska do krojenia może być prawdziwą radością - piękną jak obrazek. Mamy dla Ciebie wskazówki, które pomogą Ci utrzymać swoją deskę w doskonałym stanie.

Drewno

Deska do krojenia Boos Edge-Grain

Masz piękną drewnianą deskę

! Ładnie wykonana. Oto jak utrzymać ją na Insta-worthy przez najbliższe lata.

Po pierwsze, nie możesz po prostu wrzucić go do zmywarki. I trzymaj go z dala od zlewu pełnego bąbelków. Drewno może się wypaczać i pękać, jeśli nie będziesz go trochę pielęgnować. Aby wyczyścić drewnianą deskę, zacznij od użycia skrobaka do ławki

, aby usunąć wszystko, co lepkie lub denerwujące, a z czym nie poradzi sobie gąbka, mydło i gorąca woda. Drewno nie poradzi sobie z roztworem wybielacza lub czymś podobnym, tak jak może to zrobić plastik.

Masz deskę, której właśnie użyłeś do posiekania czosnku i chcesz szybko pozbyć się zapachu, aby móc przejść do owoców lub czegoś słodkiego? Nie ma problemu: dyrektor kuchni testowej Belle English sugeruje trzymanie pod ręką kubka ciepłej wody z rozpuszczonymi w niej dwiema łyżkami sody oczyszczonej. Po prostu zanurz tam gąbkę, przetrzyj nią deskę, upewnij się, że deska przeszła "test zapachu" - przyłóż nos blisko i ładnie; tak jak to brzmi! - i posyp jeszcze odrobiną sody oczyszczonej, jeśli deska nadal jest śmierdząca. Spłucz i umyj mydłem do naczyń, dobrze wysusz i możesz zaczynać. (Bonus: To usunie zapach również z Twoich palców!) Możesz również użyć soli koszernej i cytryny lub białego destylowanego octu; obie metody działają dobrze przy usuwaniu śmierdzących pozostałości, ale nie tak dobrze jak soda oczyszczona.

Utrzymaj swój deska wygląda wspaniale, stosując spożywczy olej mineralny, taki jak ten bestseller, gdy straci swój blask. Niektórzy kucharze zalecają również uszczelnienie oleju woskiem pszczelim, takim jak ten Boos

. Jeśli spryskasz deskę wodą, a ona zacznie się perełkować, to znaczy, że jesteś złoty. I miej oko na swoją deskę; czasami można uciec od wcierania w nią oleju mineralnego lub oliwy z oliwek co kilka tygodni, a czasami będzie to miesiąc. Zapoznasz się z nią.

Uszkodzone, popękane deski i te z paskudnymi plamami czarnej pleśni wymień, bo się nie odbudują. I pamiętaj, aby zawsze odkładać deskę na miejsce suche!

Syntetyczne

Cup Board Pro, y'all.

Alleluja: Większość syntetycznych desek do krojenia - w tym ta zwycięska z Shark Tank™ - może trafić prosto do zmywarki. Jeśli są zbyt duże, wystarczy mydło do naczyń i woda. W rzeczywistości wolimy używać syntetycznych desek do większości surowych mięs, zwłaszcza kurczaka, ponieważ zarazki stanowią większy problem. Opisana powyżej sztuczka z sodą oczyszczoną działa na uciążliwe zapachy, a USDA zatwierdziła łyżkę stołową wybielacza w galonie ciepłej wody do dezynfekcji

. (Zatwierdzili to również dla drewnianych desek, ale to może wyschnąć i odbarwić drewniane deski, więc unikamy tego). Zawsze odrzucaj wypaczoną lub głęboko porysowaną deskę, ponieważ zarazki mogą żyć w głębokich rowkach.

Zobacz najfajniejsze deski w żywych kolorach i zachwycające naturalne drewno!

pielęgnacja deski do krojenia deski do krojenia deski do krojeniaProduct Spotlighttips

Komentarze (0)

Zostaw komentarz