Wtorek, 16 lipca 2024

Dieta pudełkowa z myślą o sportowcach

30 listopada 2020

0

Jak wygląda catering dietetyczny dla sportowca i czy warto się na niego zdecydować. Poniższy wpis będzie się do tego odnosił i ma być wsparciem przy ewentualnym podejmowaniu decyzji o wybraniu takiego cateringu. Jaka kaloryczność posiłków? Każdy sportowiec profesjonalny będzie liczył to ile kalorii spożywa, nawet jeśli trenuje sporty wytrzymałościowe. To bowiem istotna informacja, która pozwala sprawdzić ile organizm potrzebuje pożywienia do odpowiednie regeneracji. Dodatkowo przed zawodami sportowcy mogą potrzebować zbić wagę i catering dietetyczny jest dla nich szansą, by faktycznie to zrobić i mieć nad tym należyta kontrolę. Jeśli ktoś będzie chciał się zdrowo żywić to ważne będzie to jak kontroluje co spożywa, jaką ilość kalorii przyjmuje. Catering dietetyczny dla sportowca będzie więc oparty na właściwej kaloryczności dostarczanych dań.

Makroskładniki w diecie

Za kaloriami druga istotną kwestią są również makroskładniki. Innych będzie potrzebował sportowiec, który będzie budował masę, trenował siłowo, a inne będą odpowiednie dla kogoś kto podejmuje trening wytrzymałościowy. Makroskładniki a więc białka, węglowodany i tłuszcze w odpowiednich proporcjach to bardzo ważny element każdej diety. To one odpowiadają za to jak się czujemy i jeśli czujemy się dobrze to znak, że dostarczamy do organizmu wszystko co jest mu potrzebne. Każdy catering dietetyczny dla sportowca będzie oczywiście miał te elementy dokładnie rozpisane. Dzięki temu ewentualnie można te dawki zmieniać w zależności od okresu treningowego.

Regularność posiłków

Sportowcy jedzą posiłki w stałych porach, ponieważ ich funkcjonowanie i trening oparty jest o cały przygotowany starannie harmonogram. Nie mogą jeść jak zgłodnieją czy jak sa przed treningiem, ponieważ wtedy nie będzie on przynosił dobrych efektów. Najlepsze w tym przypadku jest regularne dostarczenie posiłków, właściwie jedzenie z zegarkiem w ręku. Catering dietetyczny w formie diety pudełkowej faktycznie jest tą opcją, która będzie to racjonalne, regularne jedzenie ułatwiała.

Oszczędność czasu.

Oczywiście musimy również pamiętać o tym, żę dla sportowców towarem deficytowym zawsze jest czas i dlatego przygotowywanie zdrowych posiłków może się okazywać kłopotliwe. Możliwość skorzystania z cateringu dietetycznego znacząco sprawę ułatwia ponieważ będzie można bardzo dużo czasu zaoszczędzić, który wcześniej trzeba było przeznaczać na gotowanie. Przy cateringu dietetycznym taki problem nie występuje i fatycznie sprawę można sobie rozwiązać. Każdego dnia zamiast spędzać czas na gotowaniu sportowiec będzie miał więcej czasu na wypoczynek, trening czy regenerację. Ten czas jest faktycznie bardzo cenny więc skoro dieta pudełkowa pozwala go zaoszczędzić to jest to plus dla tej formy żywienia. Minusy korzystania z cateringu dietetycznego dla sportowca.

Oczywiście i tutaj są pewne minusy. Podstawowa kwestia to, że nie będzie można jeść dokładnie tego na co mamy ochotę. Jemy to co jest dla nas dobre, a czasem może się wydarzyć jakiś posiłek, którzy  nie do końca będzie nam odpowiadało. Akurat w przypadku sportowców, którzy są zmuszeniu do spożywania różnych posiłków nie będzie to miało aż tak dużego znaczenia. Sportowcy to osoby, które maja bardzo dużą dyscyplinę i rygor robienia tego co ma pozwolić osiągnąć cel, dlatego nie smak na jakąś potrawę nie może ich zatrzymywać w tym dążeniu do celu. Dlatego wydaje się, że faktycznie catering dietetyczny będzie jednym z lepszych rozwiązań dla wielu sportowców. Można zaoszczędzić czas a jednocześnie mieć pewność, że spożywa się posiłki z odpowiednią kalorycznością.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz