Wtorek, 16 lipca 2024

Czy czerwone mięso może być częścią zdrowej diety śródziemnomorskiej?

20 kwietnia 2021

0

Ten post powstał we współpracy z Beef. It's What's for Dinner., w imieniu Beef Checkoff, w ramach mojej roli jako członka Biura Ekspertów ds. Otrzymałem wynagrodzenie za poświęcony czas. Jednakże moje opinie są całkowicie moje własne i nie zapłacono mi za opublikowanie pozytywnych komentarzy.

Wychowałam się na diecie w stylu śródziemnomorskim i tak jest do dziś. Jeśli otworzysz którąkolwiek z moich książek kucharskich, zobaczysz śródziemnomorskie wpływy w wielu moich przepisach. Jednak jedną z rzeczy, która zawsze pozostawała niezmienna w moim planie posiłków w stylu śródziemnomorskim, jest wołowina, zwłaszcza chuda. Oto spojrzenie na to, co jem w ciągu dnia - i najnowsze badania naukowe potwierdzające ten zdrowy dla serca styl odżywiania.

Badania

Ostatnie badania przeprowadzone na Purdue University i opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition wykazały, że przestrzeganie wzorca żywieniowego w stylu śródziemnomorskim, który zawiera chude, nieprzetworzone mięso, wraz z innymi źródłami białka zwierzęcego, może wspierać zdrowie serca. W badaniu wzięło udział 41 dorosłych osób z nadwagą lub otyłością, którzy przez 16 tygodni byli podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa spożywała typową amerykańską dietę z chudym czerwonym mięsem (około 18 uncji tygodniowo), podczas gdy druga grupa stosowała dietę z ograniczeniem chudego czerwonego mięsa (około 7 uncji tygodniowo). Wyniki wykazały, że u uczestników, którzy spożywali 18 uncji chudego, nieprzetworzonego czerwonego mięsa tygodniowo - oprócz drobiu i/lub ryb - w ramach zdrowego wzorca żywieniowego w stylu śródziemnomorskim, odnotowano obniżenie poziomu cholesterolu całkowitego i LDL (czyli "złego") cholesterolu oraz ciśnienia krwi.

Dzień z mojego życia

Jako zarejestrowany dietetyk, ludzie często są ciekawi, jak się odżywiam i jak dbam o zdrowie. Oto jak wygląda mój typowy dzień:

Śniadanie
Owocowe smoothie zrobione z beztłuszczowego jogurtu greckiego, mrożonych truskawek, odrobiny beztłuszczowego mleka i daktyli (aby naturalnie osłodzić).

Poranna przekąska
Pokrojone warzywa (np. ogórek, papryka, marchewka, rzodkiewka) z prostym hummusem.

Lunch
Sałatka Nicoise z tuńczyka

Popołudniowa przekąska
Miodowa ricotta z truskawkami

 

Kolacja
Grillowany stek z sosem ziołowym
Sałatka w stylu izraelskim
Gotowana quinoa

 

Oprócz dobrze zbilansowanego planu żywieniowego, który zawiera chude czerwone mięso, regularnie ćwiczę. Biorę udział w kilku ligach tenisowych Amerykańskiego Stowarzyszenia Tenisowego, regularnie ćwiczę pilates i trenuję siłowo.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz