Czwartek, 18 kwietnia 2024

Catering dietetyczny – zalety, dopasowanie posiłków, koszty

30 listopada 2020

Catering dietetyczny inaczej określany jako dieta pudełkowa cieszy się obecnie sporą popularnością. W każdym mieście mamy przynajmniej kilkanaście firm, które zajmują się takimi usługami. Jak więc wybrać dietę pudełkową, jakie będą koszty?

Zalety diety pudełkowej

Przede wszystkim ludzie stawiają na zdrowy styl życia i pojawienie się trenerów personalnych w życiu społecznym sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się jak dbać o swoją zdrową sylwetkę. Można obecnie pomyśleć o zbilansowanym odżywianiu. Zmiana nawyków żywieniowych wiąże się z tym, że trzeba też zmienić sposób przygotowywania posiłków. Nie dla każdego może być to łatwe, a wielu z nas nie ma czasu spędzać wieczorów w kuchni, dlatego właśnie rozwiązaniem będzie catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa jest dostarczana codziennie we wskazane miejsce i składa się zazwyczaj z pięciu dań. Wybiera się one zgodnie z preferencjami zamawiającego a jednocześnie bierze się pod uwagę to jakie będzie zapotrzebowanie na mikro i makroskładniki. Takie rozwiązanie jest wygodne, pozwala sporo czasu zaoszczędzić, a jednocześnie można wywalczyć idealną sylwetkę.Opłacalność diety pudełkowej

Dieta pudełkowa niestety to spory wydatek. Jak to naprawdę wygląda i czy jest to opłacalne? Jednej odpowiedzi tutaj nie ma i każdy tak naprawdę sam musi przemyśleć co będzie wybierał. Trzeba jednak uczciwie podejść do co miesięcznych wydatków na jedzenie i porównać z tym jak to będzie wyglądało jeśli chodzi o koszty cateringu dietetycznego. Okazuje się, że czasem faktycznie dieta pudełkowa będzie nas kosztować mniej niż żywienie samodzielne. Z drugiej strony jak ktoś je dwa posiłki dziennie po najniższych kosztach to zamówienie cateringu dietetycznego może się wydawać tak naprawdę ogromnym kosztem. Jednak jedząc dwa posiłki najczęściej marnej jakości nie będziemy mieli szansę na osiągnięcie pozytywnych efektów jeśli chodzi o własny organizm i dobrą sylwetkę. Dlatego oszczędności będą pozorne a powrót do formy po długich zaniedbaniach może się okazywać szczególnie trudny w realizacji.

Catering dietetyczny – koszty

Jeśli chodzi o koszty jakie będą się wiązać z cateringiem dietetycznym to przede wszystkim znaczenie ma to jakie menu będzie się wybierać jaka będzie jego kaloryczność. Oczywiste będzie, że inaczej wygląda przygotowanie diety na poziomie 3500 kcal a inaczej to wygląda jeśli chodzi o 2000 kcal i wielkość tych posiłków będzie zróżnicowana. Co do menu to będzie można je dowolnie dopasować. W ofercie sprawdzonych firm na pewno te możliwości będą duże i poza tym, że będzie można wybrać taką standardową opcję to również będą inne propozycje jak wegańska, wegetariańska czy wykluczającą np. laktozę. Przygotowywanie takich zróżnicowanych ofert to próba odpowiedzi na oczekiwania rożnych klientów, którzy po dietę taką będą chcieli sięgnąć.

Cena może być także uzależniona od lokalizacji. Jeśli chodzi o catering dietetyczny w dużym mieście jak w Warszawie, Krakowie cena będzie wyższa niż w małej miejscowości. Jeśli chodzi o uśrednione rynkowe ceny mniej więcej będzie to wydatek na poziomie 30-60 złotych dziennie. Koszty diety pudełkowej można zmniejszyć, gdy ograniczy się w jakieś mierze  ilość posiłków, tak by część dostawać w ramach cateringu a część przygotowywać samemu. W tym momencie jeśli chodzi o diety pudełkowe tych propozycji jest sporo i każdy wśród nich może szukać sensownych propozycji. Zawsze jednak warto mieć na uwadze różne dostępne możliwości, by faktycznie znaleźć dla siebie catering, który najlepiej będzie odpowiadał oczekiwaniom.