Wtorek, 16 lipca 2024

5 sposobów na zatrzymanie diety Yo-Yo

22 stycznia 2021

0

Dieta Yo-yo. Wielu z nas tam było. Ten ekscytujący powab rozpoczynania diety w poniedziałek i całkowitego wypadania z niej w piątek. Niestety, efekty diety jo-jo, czyli jazda na rowerze, mogą być szkodliwe dla serca, kości, psychiki i ogólnego zdrowia. Oto pięć sposobów na zaprzestanie stosowania diety jojo.

#1: Przestań mieć nadzieję na szybkie efekty

Utrata wagi powinna następować stopniowo w miarę upływu czasu, a nie przez okres tygodni. Według Narodowego Instytutu Zdrowia bezpieczny wskaźnik utraty wagi wynosi od 1 do 2 funtów tygodniowo. Jeśli spodziewasz się, że szybciej schudniesz, to w końcu uczestniczysz w niezdrowych zachowaniach, które mogą wyrządzić szkodę Twojemu ciału.

#2: Przestań stosować diety typu fad dieta

Jeśli chodzi o odchudzanie, nie ma szybkiego rozwiązania. Ludzie, którzy próbują powiedzieć inaczej, prawdopodobnie próbują też coś ci sprzedać. Fad diety są rzadko badane i badane prawidłowo w celu określenia krótko- i długoterminowych skutków. Podczas gdy niektóre z tych diet fad może spowodować krótkotrwałą utratę wagi, wiele z nich nie są możliwe do zrobienia przez długi okres czasu. Oznacza to, że "spadniesz z wagonu", co może być szkodliwe dla Twojego samopoczucia psychicznego. Fad dieta również najprawdopodobniej spowoduje wzrost masy ciała, być może nawet więcej niż w momencie rozpoczęcia diety.

#3: Nie ograniczajcie głównych grup pokarmowych

Wycinanie węglowodanów lub tłuszczu nigdy nie jest dobrym pomysłem. Nasz organizm potrzebuje każdego makroelementu (węglowodany, tłuszcze i białka) oraz mikroelementów, które niosą (witaminy i minerały) do wykonywania podstawowych funkcji komórkowych. Na przykład, węglowodany są jedynym źródłem energii dla naszego mózgu, tłuszcz dostarcza komórkom ich bariery ochronne, a białko jest potrzebne do budowy mięśni i transportu składników odżywczych. Oprócz zapewnienia podstawowych funkcji biologicznych, spożywanie tych trzech grup żywności razem będzie również pełniejsze dłużej, co zapobiegnie przejadaniu się w najbliższej przyszłości.

#4: Słuchajcie swoich wskazówek dotyczących głodu i pełności

Wszyscy urodziliśmy się z umiejętnością słuchania naszych wskazówek dotyczących głodu i pełni. Kiedy obserwuje się dzieci, płaczą, kiedy są głodne i przestają, kiedy są pełne. Niestety, kiedy jesteś na jednej diecie po drugiej, tracisz wrodzone poczucie, że wiesz, kiedy jesteś głodny i kiedy jesteś pełny, ponieważ jesteś tylko słuchanie, co dieta mówi ci zrobić. To z kolei może zepsuć twoje wrodzone wskazówki dotyczące głodu.

#5: Włączając satysfakcjonujące jedzenie z odżywczo gęstym jedzeniem

Kiedy wmawiasz sobie, że nie możesz mieć pizzy, jedyne co chcesz jeść to... pizza. Istnieją badania naukowe, które pokazują, że gdy ograniczysz jedzenie, to w końcu będziesz chciał je więcej i w końcu będziesz chciał jeść dokładnie to samo, bo nie pozwolisz sobie na to. Dlatego, oprócz dobrze zbilansowanej diety, ważne jest, aby jeść żywność, która jest również satysfakcjonująca i taka, której pragniesz (w umiarkowanych porcjach). Aby mieć pewność, że spożywasz zdrową, ogólną dietę, sprawdź stronę internetową My Plate, która nauczy Cię wypełniać połowę talerza warzywami, jedną czwartą białkiem, a jedną czwartą ziarnem. Wszystkie potrawy, w tym pizza, mogą się zmieścić w zdrowej, zrównoważonej diecie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz