Wtorek, 16 lipca 2024

10 minimalistycznych porad na bezstresowe wakacje

21 stycznia 2022

0

"Rozsiądź się wygodnie i weź herbatę!" Tak Shira Gill, nasza ulubiona minimalistka i autorka nowej książki o usprawnianiu domu i życia, powitała gości na ostatnich zajęciach Zoom. Jej nowa książka Minimalista: Your Step-by-Step Guide to a Better Home, Wardrobe and Life

prezentuje 12 lat doświadczenia Shiry w pomaganiu ludziom w prowadzeniu bardziej intencjonalnego życia. Ona właśnie chce pomagać folks zatrzymywać uczucie przytłaczający przez zagracenie, i robić organizować zarówno zabawę jak i przystępnego.

Ja jest wielkim etosem brać w wakacjach, który jest dlaczego my byliśmy psyched że Shira skupiający jej czystego, wesołego obiektyw na ruchliwie, stresującym sezonie. "Zidentyfikuj to, co najważniejsze i usuń przeszkody, które stoją na drodze" - mówi. Nie możemy się z nią nie zgodzić. Oto kilka z jej najważniejszych wskazówek.

1. Uzyskaj jasność

Vivian Johnson Photography dla Shiry Gill

Poświęć minutę, aby cofnąć się i zadać sobie pytanie, mówi Shira: "Co jest dla ciebie najważniejsze i jak możesz być bardziej intencjonalny w swoim sezonie wakacyjnym?". Często nie zwalniamy i nie zastanawiamy się nad tym, zauważa. "Jak chcesz spędzić swój cenny czas i pieniądze?". Zastanów się nad tym z wyprzedzeniem.

2. Stwórz misję na wakacje

Tandetnie brzmiące, ale działa. "Najważniejszą rzeczą jest X. Chcę czuć Y i nadać priorytet Z". Shira i jej mąż oboje to zrobili; zdali sobie sprawę, że oboje chcą czuć się spokojni i zrelaksowani, i być obecni z rodziną. Zorganizowali również spotkanie rodzinne, aby sprawdzić, co słychać u ich dwóch córek i dowiedzieć się, jakie są ich priorytety.

3. Edytuj, edytuj, edytuj!

Zabawki, gadżety, cała reszta: Większość mojej pracy polega na edycji", mówi Shira, i "pozbyciu się tego, co rozprasza". Przeprowadza z rodziną "wielką sesję porządkowania i oddawania rzeczy". "Lubię przypominać mój dzieciakom że tam będą nowi rzeczy przychodzący w, ja jest czas dla niektóre rzeczy opuszczać dom tworzyć przestrzeń. Nawet z niechętnymi dziećmi, ustawiamy worek na rzeczy do oddania, ustawiamy minutnik na 15 minut i wszystko, co jest gotowe do oddania, wkładamy do kosza. Robi również zbiórkę do banku żywności, wyrzucając przeterminowane jedzenie i tworząc ładną torbę z wciąż dobrym jedzeniem, którego nie użyjesz, dla lokalnego banku żywności.

4. Powiedz "nie" zbyt wielu wydarzeniom

"Jedną z najważniejszych rzeczy jest zrobienie kroku w tył i jakby holistyczne spojrzenie na kalendarz" - mówi Shira. "Spójrz na wszystkie wydarzenia i wszystkie zobowiązania: Czy mam miejsce w kalendarzu, aby złapać oddech, aby mieć ten czas i przestrzeń z rodziną, aby mieć dzień wolny?". Zachęca do nadania priorytetu mniejszej ilości, lepszych rzeczy. "Podejmij decyzję z wyprzedzeniem, więc jeśli dostaniesz zaproszenie na wiele, wiele rzeczy, będziesz mógł powiedzieć: "Wiesz, zdecydowałem, że w tym roku wezmę udział tylko w trzech wydarzeniach i nazwę to dniem".

5. Zrób to z wyprzedzeniem

"Jeśli chodzi o wakacje, jednym ze sposobów na wyeliminowanie stresu jest robienie wszystkiego tydzień wcześniej" - mówi Shira. Niezależnie od tego, czy chodzi o spakowanie torby, zrobienie ciasta na ciasto, czy zaplanowanie playlisty przed wielkim świątecznym obiadem, zrób to tydzień wcześniej! "Wiem, że to brzmi szalenie, jeśli twój harmonogram jest już super zapakowany" - przyznaje. "Ale zamierzam pokazać się teraz, więc za tydzień od teraz jestem chłodny jak ogórek".

6. Przygotuj budżet

W rodzinie Shiry kupuje ona prezenty dla swoich dzieci i ich nauczycieli i to wszystko, decydując się na zainwestowanie większej części rodzinnego budżetu świątecznego w zorganizowanie wielkiego świątecznego przyjęcia dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Zdecyduj z wyprzedzeniem, jak chcesz rozdysponować swój budżet na prezenty i trzymaj się tego!

7. Uprość

Czy można zrobić z tego potluck? Czy można zamówić na miejscu? "Nie ma wstydu" - mówi Shira. Jej teściowa zatrudnia pomoc przy sprzątaniu po swoich przyjęciach. W końcu zainwestowała w to po latach spędzonych na całonocnym sprzątaniu po imprezie.

8. Minimalizm w pakowaniu

Duża rolka papieru rzeźniczego jest dla Shiry bardzo przydatna. Jest kompostowalny, biodegradowalny i szykowny. Zawija w niego prezenty, używając zieleni, lasek cynamonu i świeżej lawendy jako dodatków. (Wspomina również, że jako papier do pakowania można ponownie wykorzystać ręczniki do herbaty lub tkaniny

). Na jej ostatnie przyjęcie premierowe, jej brat kucharz rozłożył każdy kęs na dużym arkuszu papieru rzeźnickiego. Usunęli wszystkie krzesła, nazwali to "wypasionym stołem", a ludzie radośnie kręcili się wokół. Cała rolka papieru poszła do kosza na kompost i nie było żadnych naczyń do zrobienia. Epickie.

9. Spraw, by dekoracje były wielokrotnego użytku

"Kolejnym problemem, który zauważyłam u ludzi, jest duża ilość dekoracji do posegregowania" - mówi Shira. Niewielkie i odnawialne. Shira ma jedno małe pudełko z dekoracjami, które co roku poddaje edycji. Znajdują się w nim zielenina wielokrotnego użytku, świece wielokrotnego użytku i duży napis "CELEBRATE" wykonany z filcu. Wszystko to trafia do szczelnego, odpornego na warunki atmosferyczne pudełka, a następnie do zimnego, suchego miejsca, takiego jak piwnica lub strych.

10. Odpoczywaj

Jeśli potrafisz wykrzesać z siebie energię, oddawaj i zwracaj rzeczy od razu, aby się nie gromadziły i nie powodowały bałaganu. Spakuj swój wystrój tak szybko, jak tylko skończysz się nim cieszyć. Czasami poświęcenie trochę czasu tylko dla siebie może być największym prezentem świątecznym. Dzięki, Shira. Słowa, według których warto żyć.

Jing-a-ling! Przyjedź z nami na wakacje.

decordécorfeatureholiday entertainingHoliday Partiesholiday partyholiday tipsHolidaysminimalismShira Gilltips

Komentarze (0)

Zostaw komentarz